אחרי החגים יתחדש הכל / גיא גרדי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
Print Friendly, PDF & Email

שוב סגר, בידוד, חל"ת… מגפה (יחסית קלה בפרספקטיבה היסטורית) החושפת חולשה מנהיגותית וחברתית גדולה. נפרמת תחושת הערבות ההדדית, כל "שבט" מתכנס אל תוך עצמו ואוטם אוזניו לקולות אחרים. מדרש רבא מתאר זאת במשל מוכר וכל כך רלוונטי "משל לבני אדם שהיו יושבין בספינה, נטל אחד מהן מקדח והתחיל קודח תחתיו, אמרו לו חבריו: מה אתה יושב ועושה? אמר להם: מה אכפת לכם תחתי אני קודח…"
ל'אלול' יש משימה קריטית לנוכח המציאות הזו – לחזק ולהעמיק את השיח, ההכרות, וההבנה בתוכנו וזאת באמצעות – לימוד, מפגש ויצירה (הלוגו שלנו). 

לימוד מזכיר לנו שיש לנו אוצר יקר משותף, מזמין אותנו ללמוד ולהעמיק בו. 

מפגש מזמן הפלת מחיצות והכרות מחודשת. 

ויצירה  מזמינה אותנו להיות שותפים אקטיביים במדרש החיים, להביא במגוון דרכים עשיר את הקול האישי שלנו ולהדהד אותו ברבים.
את המתנה הזו אנו מביאים בדרכים שונות ויצירתיות לכל הגילאים: מתלמידי היסודי ועד לגיל השלישי והרביעי וכל מה שביניהם. באיגרת תוכלו לטעום מקצת מהתוכניות שלנו.
לאור הבידוד החברתי המתמשך והמעמיק החלטנו להעניק למכרינו ושותפינו מתנה ייחודית ובחינם – הזמנה לצפות בסדרה מוקלטת בת שמונה מפגשים על דמויות מנהיגותיות מחוללות שינוי. תפגשו שם את: אסתר המלכה, רבן יוחנן בן זכאי, הבן איש חי, יאנוש קורצ'אק, אליעזר בן יהודה, מניה שוחט, המשוררת זלדה וז'קלין כהנוב.
מאחל שיחד ובשותפות נצא מהתקופה המאתגרת הזו בריאים ושלמים יותר.

גיא גרדי
מנהל 'אלול'

תשרי תשפ"א | אוקטובר 2020

Print Friendly, PDF & Email
צוות אלול

צוות אלול

צוות בית המדרש אלול

נשמח לתגובות

כתיבת תגובה

קהל היעד: כלל הקוראים
נכתב על ידי: צוות אלול
צוות אלול מעלה תכנים רבים לאתר האינטרנט. הצוות מורכב מהעובדים והמתנדבים. 

שתפו

פוסטים נוספים בנושא

שאלה: שלום, כבית מדרש ללימוד משותף דתי-חילוני, בית מדרש שעוסק הרבה במחלוקות ובדרכים נכונות ופסולות של דיאלוג, אני רוצה את עזרתכם בלהבין משהו לקראת שיעור שאני מכינה. אני מדברת על הסיפור התלמודי המפורסם על המפגש בין רבי יוחנן וריש לקיש (בבלי בבא מציעא, דף פ"ד ע"א): מה יש לרבי יוחנן כל כך להיעלב? כל כך להתעצבן? ריש לקיש קיבל העלבה הרבה יותר חמורה בכך שרבי יוחנן הזכיר לו את ימיו כשודד והתייחס אליו כרבי של שודדים. מה יש לרבי יוחנן כל כך לכעוס, לגרום למותו של ריש לקיש, להתעלם מתחנוני אחותו? אשמח לשמוע את המחשבות שלכם בעניין. תודה, שירה.

לקריאה »

שאלה: שלום לכם בית מדרש אלול. אני שומעת עליכם דברים מאוד טובים מחברה שלי שלומדת אצלכם, ולכן אשמח לעצתכם. אני לומדת עכשיו 'ליווי רוחני' של חולים, תחום חדש יחסית בארץ. הייתי מעוניינת להוסיף למפגשי השיחה והתמיכה עם החולים גם סיפורים ממורשתנו היהודית. האם תוכלו להמליץ לי על משהו? בברכה, והמשיכו בדרככם זו! איילת סבו-עמר, חיפה

לקריאה »

שלחו שאלה

הרשמו לניוזלטר שלנו

באפשרותכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל בדיוור ישיר עדכונים. אנו לא מפיצים את כתובות הדואר לגורמים נוספים ועושים בהם שימוש אך ורק לפרסומים של העמותה.