אחרי החגים יתחדש הכל / גיא גרדי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
Print Friendly, PDF & Email

שוב סגר, בידוד, חל"ת… מגפה (יחסית קלה בפרספקטיבה היסטורית) החושפת חולשה מנהיגותית וחברתית גדולה. נפרמת תחושת הערבות ההדדית, כל "שבט" מתכנס אל תוך עצמו ואוטם אוזניו לקולות אחרים. מדרש רבא מתאר זאת במשל מוכר וכל כך רלוונטי "משל לבני אדם שהיו יושבין בספינה, נטל אחד מהן מקדח והתחיל קודח תחתיו, אמרו לו חבריו: מה אתה יושב ועושה? אמר להם: מה אכפת לכם תחתי אני קודח…"
ל'אלול' יש משימה קריטית לנוכח המציאות הזו – לחזק ולהעמיק את השיח, ההכרות, וההבנה בתוכנו וזאת באמצעות – לימוד, מפגש ויצירה (הלוגו שלנו). 

לימוד מזכיר לנו שיש לנו אוצר יקר משותף, מזמין אותנו ללמוד ולהעמיק בו. 

מפגש מזמן הפלת מחיצות והכרות מחודשת. 

ויצירה  מזמינה אותנו להיות שותפים אקטיביים במדרש החיים, להביא במגוון דרכים עשיר את הקול האישי שלנו ולהדהד אותו ברבים.
את המתנה הזו אנו מביאים בדרכים שונות ויצירתיות לכל הגילאים: מתלמידי היסודי ועד לגיל השלישי והרביעי וכל מה שביניהם. באיגרת תוכלו לטעום מקצת מהתוכניות שלנו.
לאור הבידוד החברתי המתמשך והמעמיק החלטנו להעניק למכרינו ושותפינו מתנה ייחודית ובחינם – הזמנה לצפות בסדרה מוקלטת בת שמונה מפגשים על דמויות מנהיגותיות מחוללות שינוי. תפגשו שם את: אסתר המלכה, רבן יוחנן בן זכאי, הבן איש חי, יאנוש קורצ'אק, אליעזר בן יהודה, מניה שוחט, המשוררת זלדה וז'קלין כהנוב.
מאחל שיחד ובשותפות נצא מהתקופה המאתגרת הזו בריאים ושלמים יותר.

גיא גרדי
מנהל 'אלול'

תשרי תשפ"א | אוקטובר 2020

Print Friendly, PDF & Email
צוות אלול

צוות אלול

צוות בית המדרש אלול

נשמח לתגובות

כתיבת תגובה

קהל היעד: כלל הקוראים
נכתב על ידי: צוות אלול
צוות אלול מעלה תכנים רבים לאתר האינטרנט. הצוות מורכב מהעובדים והמתנדבים. 

שתפו

פוסטים נוספים בנושא

שאלה: שלום, אנחנו קבוצת אומנים המשתפים פעולה למען שלום ישראלי–פלסטיני ויהודי-ערבי, והחלטנו לחקור ארגוני שלום דיאלוג והידברות שמחוץ למעגל המוכר לנו. קיבלנו עלכם המלצה חמה, כאירגון המציע דרכים מקוריות למפגש בין חילוניים ודתיים, ונשמח לשמוע מה תוכלו לתרום לנו מניסיונכם.

לקריאה »

שאלה: שלום, אני רבקה מקבוצת הסטודנטים לאמנות שלמדו השבוע עם מנחה מאלול. רוצים להודות לכם, היה מאוד מעניין ורלוונטי לאומנים הצעירים, ולבקש הרחבות שנוכל לשלוח להם (המנחה רמז לכל-מיני כיוונים…). אז אפשר עוד כמה מילים ממכם על הקשר בין רשב'י לעולם האמנות והיצירה המודרני? מלכתחילה לא הייתי מעלה זאת על דעתי, היה נראה לי שאלה עולמות שונים לגמרי, אבל השיחה פתחה לכולנו את התיאבון… תודה, רבקה

לקריאה »

שאלה: שלום למרכז להתחדשות יהודית 'אלול'! שמי אלי פרוינד, סטודנט להיסטוריה, וקראתי לאחרונה כמה מאמרים של אחד העם בקובץ 'על פרשת דרכים'. אני די מזדהה עם דבריו וניתוחיו (נראה לי שאתם ממש מממשים את דרכו ושאיפותיו, לא? תקנו אותי אם אני טועה). יחד עם זאת אני מעריך לא פחות הוגים ומנהיגים ציוניים אחרים, שהובילו זרמים שנחשבים מנוגדים ואף סותרים ממש לזרם 'הציונות הרוחנית-תרבותית' של אחד העם. כ'מרכז להתחדשות יהודית' אשמח לשמוע מה דעתכם, האם הרצל ו'הציונות המדינית' נמצא בניגוד עקרוני ובסתירה מובהקת לאחד העם? או אולי אלה רק הבדלי דגשים בתנועה משותפת? האם משה לילינבלום או אוסישקין ורופין ו'הציונות המעשית' בה דגלו הם בניגוד חזיתי לאחד העם ? והציונות הדתית? והציונות הסוציאליסטית? והציונות הלאומית הרויזיוניסטית? עד כמה הזרמים האלה ממש סותרים אחד את השני ? ממתין לתשובתכם, תודה.

לקריאה »

שלחו שאלה

הרשמו לניוזלטר שלנו

באפשרותכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל בדיוור ישיר עדכונים. אנו לא מפיצים את כתובות הדואר לגורמים נוספים ועושים בהם שימוש אך ורק לפרסומים של העמותה.