יום העצמאות תש"פ / גיא גרדי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
Print Friendly, PDF & Email

איך מקיימים בית מדרש ללא מפגש אנושי?
איך משמרים קשר בימים של בדידות וחרדה?
איך מוצאים את השלווה והפניות לחזור ולעסוק בשאלות זהות, תרבות וחברה?
איך ממשיכים לפעול גם כאשר הצוות כולו הוצא לחל"ת?
איך דואגים לקיומה של 'אלול' בתוך סערה כלכלית בעוצמה שכזו?…
אלו השאלות שמעסיקות אותנו בימים טרופים אלו.
פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ובוודאי יום העצמאות, נותנים פרספקטיבה לקשיים ולניסיונות, ומלמדים אותנו שניסים אנושיים מתרחשים, כל עוד יש אמונה, דבקות, יצירתיות, גמישות ושותפים טובים לדרך.
אני מאמין שיש לנו את כל אלו ובעזרת כל מעגלי התמיכה ובעזרתכם.ן, נוכל להתמודד גם עם המשבר המטלטל הזה ונצא ממנו, מי יודע, אולי אפילו מחוזקים ומתחדשים.
בניוזלטר רק טעימות מהפעילות המתקיימת גם בתנאים בהם הצוות כולו הוצא לחל"ת.
בברכת בריאות, התחדשות וצמיחה

גיא גרדי
מנהל 'אלול'

אייר תש"פ | אפריל 2020

Print Friendly, PDF & Email
צוות אלול

צוות אלול

צוות בית המדרש אלול

נשמח לתגובות

כתיבת תגובה

קהל היעד: כלל הקוראים
נכתב על ידי: צוות אלול
צוות אלול מעלה תכנים רבים לאתר האינטרנט. הצוות מורכב מהעובדים והמתנדבים. 

שתפו

פוסטים נוספים בנושא

שאלה: שלום, כבית מדרש ללימוד משותף דתי-חילוני, בית מדרש שעוסק הרבה במחלוקות ובדרכים נכונות ופסולות של דיאלוג, אני רוצה את עזרתכם בלהבין משהו לקראת שיעור שאני מכינה. אני מדברת על הסיפור התלמודי המפורסם על המפגש בין רבי יוחנן וריש לקיש (בבלי בבא מציעא, דף פ"ד ע"א): מה יש לרבי יוחנן כל כך להיעלב? כל כך להתעצבן? ריש לקיש קיבל העלבה הרבה יותר חמורה בכך שרבי יוחנן הזכיר לו את ימיו כשודד והתייחס אליו כרבי של שודדים. מה יש לרבי יוחנן כל כך לכעוס, לגרום למותו של ריש לקיש, להתעלם מתחנוני אחותו? אשמח לשמוע את המחשבות שלכם בעניין. תודה, שירה.

לקריאה »

שאלה: שלום לכם בית מדרש אלול. אני שומעת עליכם דברים מאוד טובים מחברה שלי שלומדת אצלכם, ולכן אשמח לעצתכם. אני לומדת עכשיו 'ליווי רוחני' של חולים, תחום חדש יחסית בארץ. הייתי מעוניינת להוסיף למפגשי השיחה והתמיכה עם החולים גם סיפורים ממורשתנו היהודית. האם תוכלו להמליץ לי על משהו? בברכה, והמשיכו בדרככם זו! איילת סבו-עמר, חיפה

לקריאה »

שלחו שאלה

הרשמו לניוזלטר שלנו

באפשרותכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל בדיוור ישיר עדכונים. אנו לא מפיצים את כתובות הדואר לגורמים נוספים ועושים בהם שימוש אך ורק לפרסומים של העמותה.