יום העצמאות תש"פ / גיא גרדי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
Print Friendly, PDF & Email

איך מקיימים בית מדרש ללא מפגש אנושי?
איך משמרים קשר בימים של בדידות וחרדה?
איך מוצאים את השלווה והפניות לחזור ולעסוק בשאלות זהות, תרבות וחברה?
איך ממשיכים לפעול גם כאשר הצוות כולו הוצא לחל"ת?
איך דואגים לקיומה של 'אלול' בתוך סערה כלכלית בעוצמה שכזו?…
אלו השאלות שמעסיקות אותנו בימים טרופים אלו.
פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ובוודאי יום העצמאות, נותנים פרספקטיבה לקשיים ולניסיונות, ומלמדים אותנו שניסים אנושיים מתרחשים, כל עוד יש אמונה, דבקות, יצירתיות, גמישות ושותפים טובים לדרך.
אני מאמין שיש לנו את כל אלו ובעזרת כל מעגלי התמיכה ובעזרתכם.ן, נוכל להתמודד גם עם המשבר המטלטל הזה ונצא ממנו, מי יודע, אולי אפילו מחוזקים ומתחדשים.
בניוזלטר רק טעימות מהפעילות המתקיימת גם בתנאים בהם הצוות כולו הוצא לחל"ת.
בברכת בריאות, התחדשות וצמיחה

גיא גרדי
מנהל 'אלול'

אייר תש"פ | אפריל 2020

Print Friendly, PDF & Email
צוות אלול

צוות אלול

צוות בית המדרש אלול

נשמח לתגובות

כתיבת תגובה

קהל היעד: כלל הקוראים
נכתב על ידי: צוות אלול
צוות אלול מעלה תכנים רבים לאתר האינטרנט. הצוות מורכב מהעובדים והמתנדבים. 

שתפו

פוסטים נוספים בנושא

שאלה: שלום, אנחנו קבוצת אומנים המשתפים פעולה למען שלום ישראלי–פלסטיני ויהודי-ערבי, והחלטנו לחקור ארגוני שלום דיאלוג והידברות שמחוץ למעגל המוכר לנו. קיבלנו עלכם המלצה חמה, כאירגון המציע דרכים מקוריות למפגש בין חילוניים ודתיים, ונשמח לשמוע מה תוכלו לתרום לנו מניסיונכם.

לקריאה »

שאלה: שלום, אני רבקה מקבוצת הסטודנטים לאמנות שלמדו השבוע עם מנחה מאלול. רוצים להודות לכם, היה מאוד מעניין ורלוונטי לאומנים הצעירים, ולבקש הרחבות שנוכל לשלוח להם (המנחה רמז לכל-מיני כיוונים…). אז אפשר עוד כמה מילים ממכם על הקשר בין רשב'י לעולם האמנות והיצירה המודרני? מלכתחילה לא הייתי מעלה זאת על דעתי, היה נראה לי שאלה עולמות שונים לגמרי, אבל השיחה פתחה לכולנו את התיאבון… תודה, רבקה

לקריאה »

שאלה: שלום למרכז להתחדשות יהודית 'אלול'! שמי אלי פרוינד, סטודנט להיסטוריה, וקראתי לאחרונה כמה מאמרים של אחד העם בקובץ 'על פרשת דרכים'. אני די מזדהה עם דבריו וניתוחיו (נראה לי שאתם ממש מממשים את דרכו ושאיפותיו, לא? תקנו אותי אם אני טועה). יחד עם זאת אני מעריך לא פחות הוגים ומנהיגים ציוניים אחרים, שהובילו זרמים שנחשבים מנוגדים ואף סותרים ממש לזרם 'הציונות הרוחנית-תרבותית' של אחד העם. כ'מרכז להתחדשות יהודית' אשמח לשמוע מה דעתכם, האם הרצל ו'הציונות המדינית' נמצא בניגוד עקרוני ובסתירה מובהקת לאחד העם? או אולי אלה רק הבדלי דגשים בתנועה משותפת? האם משה לילינבלום או אוסישקין ורופין ו'הציונות המעשית' בה דגלו הם בניגוד חזיתי לאחד העם ? והציונות הדתית? והציונות הסוציאליסטית? והציונות הלאומית הרויזיוניסטית? עד כמה הזרמים האלה ממש סותרים אחד את השני ? ממתין לתשובתכם, תודה.

לקריאה »

שלחו שאלה

הרשמו לניוזלטר שלנו

באפשרותכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל בדיוור ישיר עדכונים. אנו לא מפיצים את כתובות הדואר לגורמים נוספים ועושים בהם שימוש אך ורק לפרסומים של העמותה.