שנה על ציר 'קרוב-רחוק' / דיני דויטש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
Print Friendly, PDF & Email

בבית המדרש המרכזי בירושלים
 שנת תש"פ החלה בדרך הקירבה, שעד כה נראתה לנו כמובן מאליו – מפגשי פנים אל פנים, לימוד בקבוצות קטנות, שירת בוקר ביחד ועוד. בעיצומו של לימוד בנושא 'הבית' בקבוצת בית המדרש בירושלים, מצאנו את עצמנו לומדים את ביתנו שלנו כעולם שלם ויחיד, על הטוב והמאתגר שבו. בהמשך השנה למדנו ריחוק מהו, מתסכל וכואב, אך גם מביא עמו התבוננות מחודשת על מערכות חיינו.

עברנו למסך המרושת משבצות, תוך חבלי קליטה בעולם החדש, שמחים בפנים המוכרים הניבטים אלינו ומתגעגעים לחברותא הנעימה והפשוטה.

בשנה החדשה ניפגש שוב דרך מסך, אך אנו תפילה שלא נרגיש מיסוך; ניכנס לחדרי ה'זום' ונקוה למצוא בהם את הקשר הקרוב המשמח; נפתח חלונות, כל אחת ואחד, מתוך ביתנו ומקורותינו אל העולם, על הנהגותיו ודמויותיו, הקרובות והרחוקות.     

דיני דויטש
מנחת בית המדרש המרכזי בירושלים וקהילה לומדת בבאר שבע

תשרי תשפ"א | אוקטובר 2020

Print Friendly, PDF & Email
צוות אלול

צוות אלול

צוות בית המדרש אלול

נשמח לתגובות

כתיבת תגובה

קהל היעד: כלל הקוראים
נכתב על ידי: צוות אלול
צוות אלול מעלה תכנים רבים לאתר האינטרנט. הצוות מורכב מהעובדים והמתנדבים. 

שתפו

פוסטים נוספים בנושא

שאלה: שלום, כבית מדרש ללימוד משותף דתי-חילוני, בית מדרש שעוסק הרבה במחלוקות ובדרכים נכונות ופסולות של דיאלוג, אני רוצה את עזרתכם בלהבין משהו לקראת שיעור שאני מכינה. אני מדברת על הסיפור התלמודי המפורסם על המפגש בין רבי יוחנן וריש לקיש (בבלי בבא מציעא, דף פ"ד ע"א): מה יש לרבי יוחנן כל כך להיעלב? כל כך להתעצבן? ריש לקיש קיבל העלבה הרבה יותר חמורה בכך שרבי יוחנן הזכיר לו את ימיו כשודד והתייחס אליו כרבי של שודדים. מה יש לרבי יוחנן כל כך לכעוס, לגרום למותו של ריש לקיש, להתעלם מתחנוני אחותו? אשמח לשמוע את המחשבות שלכם בעניין. תודה, שירה.

לקריאה »

שאלה: שלום לכם בית מדרש אלול. אני שומעת עליכם דברים מאוד טובים מחברה שלי שלומדת אצלכם, ולכן אשמח לעצתכם. אני לומדת עכשיו 'ליווי רוחני' של חולים, תחום חדש יחסית בארץ. הייתי מעוניינת להוסיף למפגשי השיחה והתמיכה עם החולים גם סיפורים ממורשתנו היהודית. האם תוכלו להמליץ לי על משהו? בברכה, והמשיכו בדרככם זו! איילת סבו-עמר, חיפה

לקריאה »

שלחו שאלה

הרשמו לניוזלטר שלנו

באפשרותכם להירשם לרשימת התפוצה שלנו ולקבל בדיוור ישיר עדכונים. אנו לא מפיצים את כתובות הדואר לגורמים נוספים ועושים בהם שימוש אך ורק לפרסומים של העמותה.